JavaScript must be enabled in order for you to see "WP Copy Data Protect" effect. However, it seems JavaScript is either disabled or not supported by your browser. To see full result of "WP Copy Data Protector", enable JavaScript by changing your browser options, then try again.

Sakız Adası

Chios [ Χίος ]

Antik dönem ismi Chios [ Χίος ] olan antik kent günümüz Sakız adasıdır.

Antik kentin sembolü Sfenks tasviri ve Amfora tasviri. Antik kent sikkeleri üzerinde inceleyebilirsiniz.

Altta paylaşmış olduğumuz örnek antik sikkeler Chios [ Χίος ] antik kentinde darp edilmiş çeşitli antik sikkelerdir. Antik Sikkeler üzerinde Chios [ Χίος ] antik kentinin isminin antik dönemlerde sikkeler üzerinde nasıl yazılmış olduğunu inceleyebilirsiniz.

 Antik kentte darp edilmiş Stater kategorisinde olan antik sikkeler.

Antik kentte darp edilmiş ön yüz Sfenks [Sfenks, kafası koç, kuş, veya insan, gövdesi ise uzanan bir aslan şeklini alan heykeli ] tasviri olan sikkeler. Antik kent ismi sikkeler üzerinde XIOΣ = C[K]HIOS olarak darp edilmiştir.

Sikkeler üzerinde antik kent ismi XION = C[K]HION olarak darp edilmiştir.

Antik kentte darp edilmiş Drahmi kategorisindeki antik sikkeler.

Elinizde bulunan antik sikke sorularınız için Forum sayfamızı ziyaret ederek elinizde bulunan antik sikkelerin kimlikleri hakkında bilgi talep edebilirsiniz.

Web sitemizde size en iyi deneyimi sunabilmemiz için çerezleri kullanıyoruz. Bu siteyi kullanmaya devam ederseniz, bunu kabul ettiğinizi varsayarız. Kabul etmek Mesajları Oku