JavaScript must be enabled in order for you to see "WP Copy Data Protect" effect. However, it seems JavaScript is either disabled or not supported by your browser. To see full result of "WP Copy Data Protector", enable JavaScript by changing your browser options, then try again.

Marcianus – Altın Sikkeler

Μαρκιανός

Marcianus veya Markiyan – Flavius Marcianus Augustus [ Μαρκιανός ] Doğu Roma imparatoru. İstanbul/Fatih’te Kıztaşı bölgesinde Markianos Sütunu olarak 17 m.uzunlunğunda [ Στήλη του Μαρκιανού ] İmparator Markianos anısına dikilen bir anıt mevcuttur.Roma efsanesine göre, Jüstinyen Aya Sofyayı inşa ettirirken tılsımlı güçleri olan bir kız da buraya büyükçe bir sütun taşıyormuş. Kızın karşısına bir cin çıkar taşı nereye götürdüğünü sorar. Kız, Aya Sofyaya gittiğini söyleyince cin geç kaldığını ve taşı boşuna taşımamasını söyler. Kız taşı oracıkta bırakıp durumu görmek için bugünkü Sultanahmet Meydanına gelir ve cinin yalan söylediğini anlar. Saraçhaneye geri dönüp taşı götürmek ister fakat sihirli güçlerinin artık işe yaramadığını fark eder. Taş o gün bugündür Kıztaşı olarak anılır.

Web sitemizde size en iyi deneyimi sunabilmemiz için çerezleri kullanıyoruz. Bu siteyi kullanmaya devam ederseniz, bunu kabul ettiğinizi varsayarız. Kabul etmek Mesajları Oku