JavaScript must be enabled in order for you to see "WP Copy Data Protect" effect. However, it seems JavaScript is either disabled or not supported by your browser. To see full result of "WP Copy Data Protector", enable JavaScript by changing your browser options, then try again.

Kumkale Köyü

Achilleion [ Αχίλλειον ]

Antik dönem ismi Achilleion [ Αχίλλειον ] olan antik kent günümüz Çanakkale ilinin Kumkale Köyü sınırları içinde bulunan antik bir kenttir. Kelime anlamı Akhilleus’un yeri anlamına gelmektedir.

Bölgede Akhilleus Tümülüsü bulunmakatadır.

Antik kentte darp edilmiş Antik Sikkelerin ön yüzünde miğferli Athena tasvirleri ve sadece miğfer tasviri darp edilmiştir. Sade olan miğfer tasvirleri Aşil’i temsil etmektedir. Antik kent ismi Antik Sikkeler üzerinde AX olarak darp edilmiştir.

Aşil[ Akhilleus ] annesi ölümlü babası tanrı olan yarı tanrı bir baba olan Peleus ile su tanrıçası olan Thetis’in oğlu olan çeyrek tanrıdır. Dünyanın en büyük savaşçısı kabul edilir. Yunan mitolojisinin en önemli kahramanlarından biridir.

 

 

Aşağıda paylaşmış olduğumuz Antik Sikkeler Kumkale / Achilleion [ Αχίλλειον ] antik kentinde darp edilmiş olan Antik Sikke görselleridir. Antik Sikkeler üzerinde Kumkale / Achilleion [ Αχίλλειον ] antik kent isminin antik dönemlerde sikkeler üzerinde nasıl yazılmış olduğunu inceleyebilirsiniz.

Antik kente ait bulunmuş olan çok az sayıda antik sikke mevcuttur.

 

 

 

Elinizde bulunan antik sikke sorularınız için Forum sayfamızı ziyaret ederek elinizde bulunan antik sikkelerin kimlikleri hakkında bilgi talep edebilirsiniz.

 

Web sitemizde size en iyi deneyimi sunabilmemiz için çerezleri kullanıyoruz. Bu siteyi kullanmaya devam ederseniz, bunu kabul ettiğinizi varsayarız. Kabul etmek Mesajları Oku