JavaScript must be enabled in order for you to see "WP Copy Data Protect" effect. However, it seems JavaScript is either disabled or not supported by your browser. To see full result of "WP Copy Data Protector", enable JavaScript by changing your browser options, then try again.

Kıyıkışlacık Köyü 

İasos [ Ἰασός ]

Antik dönem ismi İasos [ Ἰασός ] olan antik kent Muğla – Milas Kıyıkışlacık Köyü sınırları içerisinde bulunan bir yarımada üzerinde kurulmuştur. Antik kentin adı aynı zamanda Balıkçı Köyü olarak ta geçmektedir. Antik dönemde bir ada olan şehir günümüzde anakaraya bağlı durumdadır.

Aşağıda paylaşmış olduğumuz Antik Sikkeler Kıyıkışlacık Köyü  / İasos [ Ἰασός ] antik kentinde darp edilmiş olan Antik Sikke görselleridir. Antik Sikkeler üzerinde Kıyıkışlacık Köyü  / İasos [ Ἰασός ]  antik kent isminin antik dönemlerde sikkeler üzerinde nasıl yazılmış olduğunu inceleyebilirsiniz.

 

 

Sikke ön yüz Apollo tasviri olan Antik Sikke. Antik kent ismi IA olarak darp edilmiştir.

 

 

Antik kent ismi sikke üzerinde IAΣ = IAS olarak darp edilmiştir.

 

 

Antik kentte darp edilmiş sikke ön yüz Apollo tasviri olan Antik Sikke.

Antik kent ismi ΙΑΣΕΩΝ = IASEON olarak darp edilmiştir.

 

 

Sikke ön yüz Artemis tasviri olan Antik Sikke. Antik kent ismi ΙΑΣΕΩΝ = IASEON olarak darp edilmiştir.

 

 

Aşağıda paylaşmış olduğumuz Antik Sikkeler Kıyıkışlacık Köyü  / İasos [ Ἰασός ] antik kentinde darp edilmiş olan Antik Sikkelerdir.

 

 

Elinizde bulunan antik sikke sorularınız için Forum sayfamızı ziyaret ederek elinizde bulunan antik sikkelerin kimlikleri hakkında bilgi talep edebilirsiniz.

 

Web sitemizde size en iyi deneyimi sunabilmemiz için çerezleri kullanıyoruz. Bu siteyi kullanmaya devam ederseniz, bunu kabul ettiğinizi varsayarız. Kabul etmek Mesajları Oku