JavaScript must be enabled in order for you to see "WP Copy Data Protect" effect. However, it seems JavaScript is either disabled or not supported by your browser. To see full result of "WP Copy Data Protector", enable JavaScript by changing your browser options, then try again.

Karpuzkaldıran

Μάγυδος

Antik dönem ismi Magydos [ Μάγυδος ] olan antik kent günümüz Antalya Lara plajının batısında bulunmaktadır. Günümüz diğer adı Karpuzkaldıran Plajı olarak bilinen bölge ile askeri bölgenin arasında kurulmuş bir antik liman kentidir. Aşağıda paylaşmış olduğumuz örnek antik sikkeler Magydos [ Μάγυδος ] antik kentinde darp edilmiş çeşitli antik sikkelerdir. Antik Sikkeler üzerinde Magydos [ Μάγυδος ] antik kent isminin antik dönemlerde sikkeler üzerinde nasıl yazılmış olduğunu inceleyebilirsiniz.

Roma dönemi İmparator Maximus Caesar’a ait antik sikke.

Antik kent ismi sikke üzerinde MAΓVΔЄΩN = MAGYDEON olarak darp edilmiştir.

Roma dönemi İmparator Hadrian’a ait antik sikke.

Antik kent ismi MAΓVΔЄΩN = MAGYDEON olarak darp edilmiştir.

Roma dönemi İmparator Antoninus Pius’a ait antik sikke.

 Antik kent ismi MAΓVΔЄΩN = MAGYDEON olarak darp edilmiştir.

Antik kentte darp edilmiş  Dionysus ve Hermes tasviri olan sikke.

Antik kent ismi sikke üzerinde MAΓΥ = MAGY olarak darp edilmiştir.

Roma dönemi İmparator Maximus’a ait antik sikke.

 Antik kent ismi MAΓVΔЄΩN = MAGYDEON olarak darp edilmiştir.

 

 

 

Elinizde bulunan antik sikke sorularınız için Forum sayfamızı ziyaret ederek elinizde bulunan antik sikkelerin kimlikleri hakkında bilgi talep edebilirsiniz.

 

 

Web sitemizde size en iyi deneyimi sunabilmemiz için çerezleri kullanıyoruz. Bu siteyi kullanmaya devam ederseniz, bunu kabul ettiğinizi varsayarız. Kabul etmek Mesajları Oku