JavaScript must be enabled in order for you to see "WP Copy Data Protect" effect. However, it seems JavaScript is either disabled or not supported by your browser. To see full result of "WP Copy Data Protector", enable JavaScript by changing your browser options, then try again.

Kapıkırı

Herakleia [ Ἡράκλεια ]

Antik dönem ismi Herakleia veya Heraclea [ Ἡράκλεια ] olan antik kent günümüz MuğlaMilas ilçesine bağlı olan Kapıkırı Köyü bölgesinde yer almaktadır. Antik dönemde bölge Latmos körfezine sahiptir. Menderes nehrinin getirdiği alüvyonlarla dolması sonucu körfez bu günkü Bafa Gölüne dönüşmüştür. Antik kentin diğer adı Herakleia Latmos [ Ἡράκλεια πρὸς Λάτμῳ ] olarak geçmektedir. Antik kentte Athena tapınak kalıntısı bulunmaktadır.

Aşağıda paylaşmış olduğumuz Antik Sikkeler Kapıkırı / Herakleia [ Ἡράκλεια ] antik kentinde darp edilmiş olan Tetradrahmi kategorisinde olan antik sikkelerdir. Antik Sikkeler üzerinde Kapıkırı / Herakleia [ Ἡράκλεια ] antik kent isminin antik dönemlerde sikkeler üzerinde nasıl yazılmış olduğunu inceleyebilirsiniz.

 

 

Antik kentte darp edilmiş olan Tetradrahmi kategorisinde olan gümüş Antik Sikkeler. Sikkeler ön yüzlerde miğferli Athena tasviri bulunmaktadır.

Sikke arka yüzlerde Nike veya Baykuş tasviri ile birlikte antik kent ismi HΡAKΛEΩTΩN = HRAKLEOTON olarak darp edilmiştir.

 

 

Antik sikke sorularınız için Forum sayfamızı ziyaret ederek elinizde bulunan Antik Sikkelerin kimlikleri hakkında bilgi talep edebilirsiniz.

 

Web sitemizde size en iyi deneyimi sunabilmemiz için çerezleri kullanıyoruz. Bu siteyi kullanmaya devam ederseniz, bunu kabul ettiğinizi varsayarız. Kabul etmek Mesajları Oku