JavaScript must be enabled in order for you to see "WP Copy Data Protect" effect. However, it seems JavaScript is either disabled or not supported by your browser. To see full result of "WP Copy Data Protector", enable JavaScript by changing your browser options, then try again.

İscehisar

Dokimeion [ Δοκίμειον ] 

Antik dönem ismi Docimium , Docimia veya Docimeium [ Δοκίμια veya Δοκίμειον ] olan antik kent günümüz Afyonkarahisar / İscehisar ilçesidir. Antik kent mermer ocakları ile meşhur bir Frigya kentidir. Antik kentin adı Dokimeion, Dokimia Kome, Dokimaion ve daha sonra Latince Dokimion olarak değişmiştir.

Aşağıda paylaşmış olduğumuz Antik Sikkeler İcehisar / Dokimeion [ Δοκίμειον ] antik kentinde darp edilmiş olan Antik Sikke görselleridir. Antik Sikkeler üzerinde İcehisar / Dokimeion [ Δοκίμειον ] antik kentinin isminin antik dönemlerde sikkeler üzerinde nasıl yazılmış olduğunu inceleyebilirsiniz

 

 

 

Antik kentte darp edilmiş olan özerk Antik Sikkeler.

Antik kent ismi sikkeler üzerinde ΔΟΚΙΜƐΩΝ = DOKIMEON olarak darp edilmiştir.

 

 

Roma dönemi İmparatoriçe Faustina 2’ye ait Antik Sikke.

Antik kent ismi sikke üzerinde ΔΟΚΙΜΕ – ΩΝ = DOKIMEON olarak darp edilmiştir.

 

 

Aşağıdaki Antik Sikkeler İcehisar / Dokimeion [ Δοκίμειον ] antik kentinde darp edilmiş olan Antik Sikkelerdir.

 

 

Antik sikke sorularınız için Forum sayfamızı ziyaret ederek elinizde bulunan Antik Sikkelerin kimlikleri hakkında bilgi talep edebilirsiniz.

 

Web sitemizde size en iyi deneyimi sunabilmemiz için çerezleri kullanıyoruz. Bu siteyi kullanmaya devam ederseniz, bunu kabul ettiğinizi varsayarız. Kabul etmek Mesajları Oku