JavaScript must be enabled in order for you to see "WP Copy Data Protect" effect. However, it seems JavaScript is either disabled or not supported by your browser. To see full result of "WP Copy Data Protector", enable JavaScript by changing your browser options, then try again.

Güvemalan Köyü

Harpagion [ Ἁρπάγιον ]

Antik dönem ismi Harpagion [ Ἁρπάγιον ] olan antik kent günümüz Çanakkale / Biga ilçesine bağlı olan Güvemalan köyü sınırları içerisinde bulunmaktadır. Antik kente ait bulunmuş çok fazla sikke yoktur. Bulunan sikkeler üzerinde antik kentin ismi APΠΑΓΙΑ = ARPAGIA olarak darp edilmiştir.

Aşağıda paylaşmış olduğumuz Antik Sikkeler Güvemalan / Harpagion [ Ἁρπάγιον ] antik kentinde darp edilmiş olan Antik Sikke görselleridir. Antik Sikkeler üzerinde Güvemalan / Harpagion [ Ἁρπάγιον ] antik kent isminin antik dönemlerde sikkeler üzerinde nasıl yazılmış olduğunu inceleyebilirsiniz.

Sikke ön yüzlerde Nymph Yunan mitolojisinde genç ve güzel kadın görünümünde tabiat ruhları yaşamlarıyla bağlı oldukları su kaynakları dağlar ve nehirlerin koruyucusu olan tanrıça ] tasviri. Arka yüzde balık tasviri darp edilmiştir. Antik kent ismi APΠΑΓΙΑ = ARPAGIA olarak darp edilmiştir.

 

 

 

 

Antik sikke sorularınız için Forum sayfamızı ziyaret ederek elinizde bulunan Antik Sikkelerin kimlikleri hakkında bilgi talep edebilirsiniz.

 

Web sitemizde size en iyi deneyimi sunabilmemiz için çerezleri kullanıyoruz. Bu siteyi kullanmaya devam ederseniz, bunu kabul ettiğinizi varsayarız. Kabul etmek Mesajları Oku