JavaScript must be enabled in order for you to see "WP Copy Data Protect" effect. However, it seems JavaScript is either disabled or not supported by your browser. To see full result of "WP Copy Data Protector", enable JavaScript by changing your browser options, then try again.

Güre

Astyra [ Ἀστυρα ]

Antik dönem ismi Astyra [ Ἀστυρα ] olan antik kent günümüz Balıkesir Edremit ilçesine bağlı olan Güre beldesi sınırları içerisinde bulunmaktadır. Antik kent ismi aynı zamanda Astyrum veya Astyron [ Ἄστυρον ] olarak da bilinir.

Aşağıda paylaşmış olduğumuz Antik Sikkeler Güre / Astyra [ Ἀστυρα ] antik kentinde darp edilmiş çeşitli olan Antik Sikke görselleridir. Antik Sikkeler üzerinde Güre / Astyra [ Ἀστυρα ] antik kent isminin antik dönemlerde sikkeler üzerinde nasıl yazılmış olduğunu inceleyebilirsiniz.

 

 

Sikke ön yüzlerde Tissaphernes [ Pers İmparatorluğunun Lidya ve Karya satrabı. Satrab günümüz valileri ] tasviri. Sikke arka yüzlerde Artemis tasviri, kısaltma olarak vali ismi TIΣΣA = TISSA antik kent ismi AΣTYPH = ASTYRE olarak darp edilmiştir.

 

 

Aşağıdaki Antik Sikkeler Güre / Astyra [ Ἀστυρα ] antik kentinde darp edilmiş olan Antik Sikkelerdir.

 

 

Antik sikke sorularınız için Forum sayfamızı ziyaret ederek elinizde bulunan Antik Sikkelerin kimlikleri hakkında bilgi talep edebilirsiniz.

 

Web sitemizde size en iyi deneyimi sunabilmemiz için çerezleri kullanıyoruz. Bu siteyi kullanmaya devam ederseniz, bunu kabul ettiğinizi varsayarız. Kabul etmek Mesajları Oku