JavaScript must be enabled in order for you to see "WP Copy Data Protect" effect. However, it seems JavaScript is either disabled or not supported by your browser. To see full result of "WP Copy Data Protector", enable JavaScript by changing your browser options, then try again.

Eskihisar Köyü

Stratonikeia [ Στρατoνικεια ]

Antik dönem ismi Stratonikeia [ Στρατoνικεια ] olan antik kent günümüz Muğla / Yatağan ilçesine bağlı olan Eskihisar köyü sınırları içerisinde bulunmaktadır. Antik kent aynı zamanda Gladyatörler kenti olarak da bilinmektedir.

Aşağıda paylaşmış olduğumuz Antik Sikkeler Eskihisar Köyü / Stratonikeia [ Στρατoνικεια ] antik kentinde darp edilmiş olan Antik Sikke görselleridir. Antik Sikkeler üzerinde Eskihisar Köyü / Stratonikeia [ Στρατoνικεια ] antik kent isminin antik dönemlerde sikkeler üzerinde nasıl yazılmış olduğunu inceleyebilirsiniz.

 

 

 

Antik kentte darp edilmiş Hemidrahmi kategorisinde olan Antik Sikke.

Antik kentin ismi sikke üzerinde CΤΡΑΤΟ = STRATO olarak darp edilmiştir.

 

 

Sikke ön yüzler de Zeus, arka yüzler de Kartal tasviri olan Antik Sikkeler.

Antik kent ismi Antik Sikkeler üzerinde C[Σ] – Τ = ST olarak darp edilmiştir.

 

 

Roma dönemi İmparator Septimus Severus’a ait Antik Sikke.

 Antik kent ismi sikke üzerinde CTPATONEIKEΩ = STRATONEIKEO olarak darp edilmiştir.

 

 

Roma dönemi Antik Sikke ön  yüzde İmparator Septimius Severus ve İmparatoriçe Julia Domna tasviri olan Antik Sikkeler. Antik kent ismi CTPATONEIKEΩN = STRATONEIKEON olarak darp edilmiştir.

 

 

 

Aşağıdaki Antik Sikkeler Eskihisar / Stratonikeia [ Στρατoνικεια ] antik kentinde darp edilmiş olan Antik Sikkelerdir.

 

 

 

Antik sikke sorularınız için Forum sayfamızı ziyaret ederek elinizde bulunan Antik Sikkelerin kimlikleri hakkında bilgi talep edebilirsiniz.

 

Web sitemizde size en iyi deneyimi sunabilmemiz için çerezleri kullanıyoruz. Bu siteyi kullanmaya devam ederseniz, bunu kabul ettiğinizi varsayarız. Kabul etmek Mesajları Oku