JavaScript must be enabled in order for you to see "WP Copy Data Protect" effect. However, it seems JavaScript is either disabled or not supported by your browser. To see full result of "WP Copy Data Protector", enable JavaScript by changing your browser options, then try again.

Çiftlikköy

Syangela [ Συάγγελα ]

Antik dönem ismi Syangela [ Συάγγελα ] olan antik kent günümüz Bodrum – Gökova – Çiftlikköy Alazeytin tepesi olarak geçen tepe üzerinde bulunmaktadır. Bölgede Alazeytin kalesi kalıntıları bulunmaktadır. Antik kentin diğer ismi Souagela olarak geçmektedir. Kelime anlamı luvice Ana Tanrıça’ya giden yol anlamına gelmektedir daha sonra helenleştirilmiş ve Tanrıçı Geçidi olarak antik yazıtlarda ismi geçmektedir.

Aşağıda paylaşmış olduğumuz Antik Sikkeler Çiftlikköy / Syangela [ Συάγγελα ] antik kentinde darp edilmiş olan Antik Sikke görselleridir. Antik Sikkeler üzerinde Çiftlikköy / Syangela [ Συάγγελα ] antik kent isminin antik dönemlerde sikkeler üzerinde nasıl yazılmış olduğunu inceleyebilirsiniz. Antik kente ait çok fazla bulunmuş Antik Sikke yoktur.

 

 

Antik kentte darp edilmiş olan Antik Sikke. Antik kent ismi ΣY = SY olarak darp edilmiştir.

 

 

 Antik kentte darp edilmiş Drahmi kategorisinde olan Antik Sikke. Antik kent ismi  Σ-YA = SYA olarak darp edilmiştir.

 

 

Aşağıdaki Antik Sikkeler Çiftlikköy / Syangela [ Συάγγελα ] antik kentinde darp edilmiş olan Antik Sikkelerdir.

 

 

 

Antik sikke sorularınız için Forum sayfamızı ziyaret ederek elinizde bulunan Antik Sikkelerin kimlikleri hakkında bilgi talep edebilirsiniz.

 

Web sitemizde size en iyi deneyimi sunabilmemiz için çerezleri kullanıyoruz. Bu siteyi kullanmaya devam ederseniz, bunu kabul ettiğinizi varsayarız. Kabul etmek Mesajları Oku