JavaScript must be enabled in order for you to see "WP Copy Data Protect" effect. However, it seems JavaScript is either disabled or not supported by your browser. To see full result of "WP Copy Data Protector", enable JavaScript by changing your browser options, then try again.

Bozyazı

Nagidos [ Νάγιδος ]

Antik dönem ismi Nagidos [ Νάγιδος ] olan antik kent günümüz Mersin / Bozyazı ilçesidir

Aşağıda paylaşmış olduğum örnek antik sikkeler Bozyazı / Nagidos [ Νάγιδος ]  antik kentinde darp edilmiş olan Antik Sikke görselleridir.. Antik Sikkeler üzerinde Bozyazı / Nagidos [ Νάγιδος ] antik kent isminin antik dönemlerde sikkeler üzerinde nasıl yazılmış olduğunu inceleyebilirsiniz.

 

 

 

Antik kentte darp edilmiş  Dionysos ve Afrodit tasviri olan Stater grubunda olan Antik Sikke. Sikke üzerinde antik kentin ismi ΝΑΓΙΔΕΩΝ = NAGIDEON olarak darp edilmiştir.

 

 

Sikke ön yüz Afrodit arka yüz Dionysos tasviri olan Stater kategorisinde olan Antik Sikke.

Antik kent ismi ΝΑΓΙΔΕΩΝ = NAGIDEON ve  NAΓΙΔIKON = NAGIDIKON olarak darp edilmiştir.

 

 

Antik kentte darp edilmiş Obol sınıfında olan Antik Sikkeler. Antik kent ismi N kısaltma olarak darp edilmiştir.

 

 

Aşağıda paylaşmış olduğumuz Antik Sikke görselleri Bozyazı / Nagidos [ Νάγιδος ] antik kentinde darp edilmiş olan karma Antik Sikke görselleridir.

 

 

Elinizde bulunan antik sikke sorularınız için Forum sayfamızı ziyaret ederek elinizde bulunan antik sikkelerin kimlikleri hakkında bilgi talep edebilirsiniz.

 

Web sitemizde size en iyi deneyimi sunabilmemiz için çerezleri kullanıyoruz. Bu siteyi kullanmaya devam ederseniz, bunu kabul ettiğinizi varsayarız. Kabul etmek Mesajları Oku