JavaScript must be enabled in order for you to see "WP Copy Data Protect" effect. However, it seems JavaScript is either disabled or not supported by your browser. To see full result of "WP Copy Data Protector", enable JavaScript by changing your browser options, then try again.

Bizans Tremissis Sikkeler

τριμίσιον

Tremissis  veya Tremis [ τριμίσιον – TrimisionGeç Antik Çağ’ın küçük katı altın parasıdır. Bir birimin üçte biri anlamına gelir.  Roma Tremissis’i yaygın olarak III. Leon’un hükümdarlığı döneminde darp etmeye devam etmiş, daha sonra, imparatorluğun doğusunda yalnızca törensel kullanımlar için İmparator I. Basileios  dönemine kadar nadir olarak Tremissis darp edilmiş ve daha sonra para birimi ortadan kalkmıştır.

Aşağıda paylaşmış olduğumuz Antik Sikke görselleri Bizans dönemi Tremissis altın sikkeleridir.

Elinizde bulunan antik sikke sorularınız için Forum sayfamızı ziyaret ederek elinizde bulunan antik sikkelerin kimlikleri hakkında bilgi talep edebilirsiniz.

Web sitemizde size en iyi deneyimi sunabilmemiz için çerezleri kullanıyoruz. Bu siteyi kullanmaya devam ederseniz, bunu kabul ettiğinizi varsayarız. Kabul etmek Mesajları Oku