JavaScript must be enabled in order for you to see "WP Copy Data Protect" effect. However, it seems JavaScript is either disabled or not supported by your browser. To see full result of "WP Copy Data Protector", enable JavaScript by changing your browser options, then try again.

Bizans Dönemi Sikke Analizi

Bizans sikkeleri üzerinde Yunanca harfler ve Yunanca / Roma sayısal değerler kullanılmıştır. Sikkeleri tanımak için öncelikle sikke üzerindeki sayısal değerleri ve kısaltma olan kelimelerin anlamları bilinmek zorundadır.

I = 1
II = 2
V = 5
X = 10
XX = 20
XXXX = 40
A = 1
Δ = 4
M = 40
K = 20
Λ = 30

Altta hazırlamış olduğumuz video içeriği Bizans dönemine ait üzerinde M harfi bulunan 40 Nummi bir sikkenin kimliği, darp edildiği antik kent ve hangi atölyede darp edildiğini anlatmaktadır. Elinizde bulunan sikkelerin kimlik bilgileri için forum sitemizi ziyaret edebilir elinizdeki sikke/sikkeler hakkında id bilgisi talep edebilirsiniz.

 

Web sitemizde size en iyi deneyimi sunabilmemiz için çerezleri kullanıyoruz. Bu siteyi kullanmaya devam ederseniz, bunu kabul ettiğinizi varsayarız. Kabul etmek Mesajları Oku