JavaScript must be enabled in order for you to see "WP Copy Data Protect" effect. However, it seems JavaScript is either disabled or not supported by your browser. To see full result of "WP Copy Data Protector", enable JavaScript by changing your browser options, then try again.

Behramkale

Assos [ Ἄσσος ]

Antik dönem ismi Assos [ Ἄσσος ] olan antik kent günümüz Çanakkale / Ayvacık ilçesinin güneyindeki Behramkale köyünde bulunmaktadır.

Griffon sembolü antik kente ait bir semboldür. Antik Sikkelerin üzerlerinde Ön yüz Athena ve Griffon tasvirleri yoğun olarak darp edilmiştir. Athena antik kentin koruyucu tanrıçasıdır. Aynı zamanda Antik kentin Lahitleri meşhurdur. Antik kent sönmüş bir volkanik tepe üzerinde bulunmaktadır. Andezit taşından antik kentte lahit yapılmış ve Anadolu’nun her iline buradan Lahit gönderimi yapılmıştır.

Aşağıda paylaşmış olduğumuz örnek Antik Sikkeler Behramkale / Assos [ Ἄσσος ] antik kentinde darp edilmiş olan Antik Sikke görselleridir. Antik Sikkeler üzerinde Behramkale / Assos [ Ἄσσος ] antik kent isminin antik dönemlerde sikkeler üzerinde nasıl yazılmış olduğunu inceleyebilirsiniz.

 

 

 

Antik kentte darp edilmiş Drahmi kategorisinde olan Antik Sikke.

Sikke ön yüz Athena tasviri antik kent ismi sikke üzerinde ΑΣ – ΣΙ – ΟΝ = ASSION olarak darp edilmiştir.

 

 

Sikke ön yüz Athena tasviri. Antik kent ismi ΑΣΣΙ = ASSI olarak darp edilmiştir.

 

 

Sikke ön yüz Athena. Arka yüz Griffon tasviri antik kent ismi ΑΣΣΙ = ASSI olarak darp edilmiştir.

 

 

Antik kentte darp edilmiş olan Tetradrahmi sınıfında olan Antik Sikke.

Ön yüz Herakles tasviri arka yüz Zeus ve Griffon tasviri.

 

 

Ön yüz Athena tasviri arka yüz Aslan tasviri olan Antik Sikke.

Antik kent ismi AΣΣΙΟN = ASSION olarak darp edilmiştir.

 

 

Aşağıdaki Antik Sikkeler Behramkale / Assos [ Ἄσσος ] antik kentinde darp edilmiş olan Antik Sikke görselleridir.

 

 

Elinizde bulunan antik sikke sorularınız için Forum sayfamızı ziyaret ederek elinizde bulunan antik sikkelerin kimlikleri hakkında bilgi talep edebilirsiniz.

 

Web sitemizde size en iyi deneyimi sunabilmemiz için çerezleri kullanıyoruz. Bu siteyi kullanmaya devam ederseniz, bunu kabul ettiğinizi varsayarız. Kabul etmek Mesajları Oku